Pogoda onet Ustka
Apulia ? Włochy

wycieczki szkolne (8)Apulia to kraina usytuowana na obcasie włoskiego buta?słynie z południowej gościnności, piękna krajobrazów i zabytków?natura obdarzyła te okolice w piękne, piaszczyste zatoczki i niezwykłe formy skalne, klify i wydrążone w przez morskie wody jaskinie. Można się wybrać w rejs statkiem i przeżyć cudowne chwile i niesamowite uczucia, gdy nagle wpływa się w głąb skały?a po drugiej stronie skały czeka prawdziwie spektakularny widok jak z bajki?
Górskie miasteczko Monte San Angelo słynie z tego, że w V wieku objawił się tu Archanioł Gabriel i z tego powodu pielgrzymowali tu wielcy tego świata: papieże i rycerze przed wyprawami na krucjaty. W okolicy jest jeszcze, co najmniej jedno ? święte? miejsce: niedaleko, w San Giovanni Rotondo spędził większość swego życia święty Ojciec Pio.
Apulia słynie także z gajów oliwnych, pysznych owoców morza i trulli? czyli niezwykłych domków z dachami w formie stożków zrobionych z płaskich kamieni. Wyglądają niesamowicie i trochę jakby nierealnie?

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts