Wczasy i Wakacje
Atrakcje Międzywodzia i okolic

Atrakcje Międzywodzia i okolic

Wyspa Wolin to punkt Polski, w którym nie brakuje miejscowości atrakcyjnych turystycznie. Należy do nich między innymi Międzywodzie położone zaledwie kilka kilometrów od popularnego Dziwnowa. Dlaczego warto odwiedzić Międzywodzie? Ponieważ ta położona na mierzei pomiędzy Bałtykiem, a Zalewem Kamieńskim miejscowość jest idealnym miejscem wypoczynku dla osób lubiących odpoczywać aktywnie, ale także dla tych, które preferują spacery po szlakach turystycznych czy lubiących odwiedzać ciekawe miejsca.

Atrakcje turystyczne w Międzywodziu

Plaża jest jednym z największych atutów tego miejsca. Złocista i szeroka z wyznaczonym kilkuset metrowym kąpieliskiem, w sezonie wakacyjnym jest chętnie odwiedzana przez większość wczasowiczów. To miejsce, w którym można relaksować się w trakcie opalania, kąpieli w morzu czy zjeżdżając na znajdującej się na plaży zjeżdżalni. Kiedy już plażowanie trochę się znudzi, po kilku godzinach wylegiwania się na słońcu można wybrać się nad Zalew Kamieński, lecz bynajmniej nie po to, by ponownie się kąpać – tam lepiej postawić na żeglowanie lub uprawianie windsurfingu. Wędkarze natomiast mogą oddać się swojemu hobby, ponieważ w tym zbiorniku wodnym żyje sporo gatunków ryb.

Turyści doceniający miejsca, gdzie można przechadzać się licznymi szlakami turystycznymi z pewnością docenią uroki Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie można podziwiać piękne krajobrazy, w których nie brakuje między innymi rzadko spotykanej roślinności czy ptaków raczej rzadko spotykanych na co dzień. Ci natomiast, którzy uwielbiają jazdę na rowerze mogą skorzystać z któregoś z wytyczonych szlaków lub udać się do oddalonego o zaledwie kilka kilometrów Dziwnowa i tam spędzić choć jeden dzień. Można zdecydować się na przepłynięcie statkiem turystycznym. Wiele osób na pewno z chęcią z bliska przyjrzy się imponującemu mostowi zwodzonemu, którego przęsło podnosi się, aby umożliwić przepłynięcie pod nim statkom oraz rybackim kutrom. Trudno się dziwić, że most jest dużą atrakcją turystyczną wśród osób spędzających urlop w Dziwnowie i okolicach.

Noclegi w Międzywodziu

Podobnie jak inne nadmorskie letniska, tak również Międzywodzie ma dużą bazę noclegową (). Na turystów czekają apartamenty, pensjonaty, a także kwatery prywatne czy kempingi. Pewnym jest, że niezależnie od oczekiwań każdy znajdzie noclegi dla siebie.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts