Bath ? Wielka Brytania

Wycieczki objazdowe Włochy (2)Bath zapewne skojarzą fanki Jane Austen: to tutaj na lato wysyłała swoje bohaterki. Jeśli chce się poczuć atmosferę jak z powieści tej pisarki, koniecznie trzeba tu przyjechać we wrześniu. Właśnie w tym miesiącu, co roku odbywa się tu Festiwal Jane Austen i na ulicach można spotkać setki pań i panów w strojach z epoki Regencji?i są to zarówno mieszkańcy Bath jak i przyjezdni, którzy cały rok czekają, aby poczuć się przez parę dni jak bohaterowie tej poczytnej autorki. A nie jest to trudne, bo miejscowość ta właściwie nie zmieniła się od 200 lat i śledząc powieści Jane Austen można bez trudu znaleźć miejsce, gdzie na przykład kapitan Wentworth wyznał miłość Anne Elliot (?Perswazje?)?
Bath powstało przy gorącym źródle: kapłani Celtyccy posadzili tu gaj poświęcony swojej bogini a później wybudowano tu łaźnie i tak powstała nazwa, która jest w użyciu do dzisiaj.
W Bath warto zobaczyć Rzymskie Łaźnie zbudowane wokół gorących źródeł, świątynię z 1539 roku Bath Abeby, muzeum poświęcone Jane Austen, most (jeden z nielicznych w Europie zabudowanych mostów) Pulteney Bridge ?

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts