Wczasy i Wakacje
Dziwnówek – wakacje z nadbałtycką perłą

Dziwnówek – wakacje z nadbałtycką perłą

Dziwnówek to bardzo urocza nadmorska miejscowość, którą natura obdarowała nie tylko dostępem do Bałtyku ale i do Zalewu Kamieńskiego oraz rzeki Dziwny. Takie położenie w sposób szczególny służy biernemu lub aktywnemu wypoczynkowi – urozmaicenie form rekreacji sprawia, że wieś ta jest idealna na letnie wakacje, a jej baza noclegowa lubi być dobrze przygotowana na przyjęcie turystów.

Miejscowość słynie z pięknej plaży o złocistym odcieniu piasku, a kąpielisko posiada certyfikat „Błękitna Flaga”. Plaża jest przyjaźnie nastawiona do rodziców z dziećmi. Do dyspozycji małych pociech są dmuchane zabawki – przesympatyczny i bezpieczny plażowy plac zabaw pozwala rodzicom na dłuższe chwile relaksu na plaży. Oczywiste jest, że ciągle trzeba mieć oko na najmłodszych, ale tego typu udogodnienia sprawiają, że dzieci mniej się nudzą na plaży – są one bardzo aktywne, chcą się ciągle czymś zajmować. Dla nich leżakowanie na plaży nie należy do atrakcji, natomiast kolorowe zabawki już tak. Nadmorska baza noclegowa to znana, ale jednocześnie spokojna pod względem turystycznym oferta, więcej na: . Można twierdzić, że Dziwnówek jest gwarancją na kameralny odpoczynek, bez natłoku turystów – każdy znajdzie dla siebie taką przestrzeń na plaży, która zapewni mu swoistą intymność. Bez nadmiernego gwaru jest szansa na wartościowy odpoczynek – zamiast głośnych rozmów ludzi można słuchać szumu fal Bałtyku. Noclegi w Dziwnówku są przystosowane dla potrzeb turystów w każdym wieku, z rożnym zasobem portfela. W wielu miejscach na wyposażeniu są wygodne łóżka oraz podstawowe urządzenia RTV czy AGD (takie jak żelazko, czajnik elektryczny czy suszarka do włosów). Coraz więcej miejsc oferuje dostęp do internetu, który od dawna już jest swoistą normą i wymogiem przyjezdnych.

Co poza plażą? – sporty wodne

Poza plażą na turystów czekają szlaki rowerowe i ogromne przestworza służące wielogodzinnym spacerom. Okolica, zwłaszcza nad Zalewem Kamieńskim, służy uprawianiu ekscytujących sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfingu. Sporty te mogą uprawiać także osoby zupełnie początkujące, gdyż na miejscu jest szkółka. Z kolei wędkarzy niewątpliwie skusi wielorakość występujących tu gatunków ryb, która jest imponująca. Wędkarzom udającym się na połów ryb nad brzeg rzeki Dziwny zdarzają się niespodzianki w postaci ryb morskich, które zostały w wyniku migracji wód cofnięte do rzeki z morza.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts