Pogoda godzinowa Ustka
Egipska Aleksandria

podroze (43)Cudownie zwiedza się takie miejsca na świecie, które mają wielowiekową historię i które łączą nowoczesność z tradycją. Dzięki takim miejscom współczesna turystyka nabiera niezwykłego wymiaru. Jest odpowiedzią na pragnienia tych, których fascynuje historia i miejsca, w których kultywuje się tradycję i szanuje historię, a także o nie dba.

Jednym z takich miejsc, gdzie turystyka łączy pasję podróżowania z przyjemnością odwiedzania zakątków historycznych jest egipska Aleksandria. Już w starożytności była ona metropolią. Dziś jest nią także, ale już w bardziej współczesnym wymiarze. Turyści nie zapomnieli jednak, że to tutaj w starożytności był ośrodek kulturalny Egiptu, że to w Aleksandrii po raz pierwszy przetłumaczono Stary Testament, że to stąd pochodziły statki, którymi św. Paweł jako więzień płynął do Rzymu.

W Aleksandrii to, co w historii tak cenne, wciąż jest kultywowane. Cudowne zabytki mieszkają z dziełami współczesnej architektury. A dopełnieniem jest słynna od wieków wspaniała aleksandryjska biblioteka.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts