Wczasy i Wakacje
Mrągowo i jego okolice – raj dla turysty

Mrągowo i jego okolice – raj dla turysty

Mrągowo jest doskonałym miejscem na spędzenie urlopu czy wakacji. Dobrze utrzymana baza noclegowa zachęca do skorzystania, a tanie i wygodne zakwaterowanie można też znaleźć w najbliższych okolicach [wskazówki w sieci pod hasłem „Mrągowo noclegi”]. Warto wybrać dobry moment w trakcie roku, bowiem można trafić zarówno na dobrą pogodę do aktywnego wypoczynku, jak i na jeden z ciekawych festiwali. Oprócz powszechnie znanego i lubianego Pikniku Country, w lipcu można przyjechać na Mazurską Noc Kabaretową. Odbywa się ona w amfiteatrze nad jeziorem Czos, a gromadzi najlepszych polskich artystów kabaretowych. Zawsze zapraszani są laureaci przeglądu młodych kabaretów PAKA, a także ci bardziej utytułowani. Publiczność nad jeziorem śmiała się już m.in. z Kabaretu Młodych Panów, Łowców. B czy Krzysztofa Piaseckiego.

Pod koniec lipca, po kabaretach i muzykach country, w amfiteatrze odbywa się festiwal muzyki romskiej. To na tej imprezie, jedynej takiej w kraju, wielką popularność zyskał zespół Don Wasyla. Na początku sierpnia z kolei muzyka cygańska zostaje zastąpiona przez Festiwal Kultury Kresowej. Biorą w nim udział zespoły polonijne z krajów sąsiadujących z nami od wschodu, a także państw bałtyckich. Trwa przez trzy dni i kończy się wielkim koncertem galowym, transmitowanym przez telewizję, w którym prezentują się śpiewacy i tancerze z różnych zespołów. Jeden z wieczorów jest też poświęcony poezji kresowej, recytowanej przez jej twórców.

Nie można też zapomnieć o miłośnikach sportów samochodowych, którzy przyjeżdżają na początku lipca na Rajd Polski, rozgrywający się na trasach wokół Mrągowa, Giżycka i innych miast. Stawiają się na niego najlepsi kierowcy, tacy jak Kajetan Kajetanowicz czy Michał Baran. Poza różnymi imprezami można pozwiedzać samo miasto. Dla fanów militarystyki miłym zaskoczeniem będzie Muzeum Sprzętu Wojskowego. Działa od kilku lat, ale zgromadziło już ponad 20 modeli różnych pojazdów wojskowych, takich jak czołg T – 55, który wciąż jest okazyjnie uruchamiany. Na Rynku można też zwiedzić Muzeum Ziemi Mrągowskiej. A przy pięknej pogodzie warto wybrać się na wędrówkę szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Mrągowo jest też położone 9 km od Mazurskiego Parku Krajobrazowego, z pięknymi krajobrazami polodowcowymi. Rezerwując noclegi w Mrągowie i właściwie układając sobie plan wycieczki, możemy spędzić tam niezapomniane wakacje.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts