Pogodynka Ustka 16 dni
Zwiedzanie Paryża

podroze (73)Zwiedzanie Paryża standardowo rozpoczyna się od spaceru po ulicy Rivoli. Jest ona najdłuższą ulicą Paryża. Kierując się w stronę Centrum Pompidou, naszym oczom ukaże się zaliczany do najbardziej szokujących budynków Paryża.
Pobyt w Paryżu to także wizyta w  urokliwych francuskich kawiarniach oraz zakupy w najmodniejszych butikach. Dla każdej osoby , turystyka francuska, przecież nieodłącznie kojarzy się z przepyszną kuchnią oraz znanymi projektantami mody.
Najstarszy częścią Paryża jest wyspa Cite. Niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy wizyta w Katedrze Norte Dam, która jest uznawana za najwspanialszy zabytek na świecie. Ta wybudowana  dwunastym wieku katedra, na każdym zwiedzającym robi niesamowite wrażenie z powodu kunsztu z jakim została wybudowana. Znajdują się w niej niesamowite witraże oraz misternie wykonane portale. To wszystko wbrew pozorom nie powoduje uczucia przytłaczania, a wręcz ma się odczucia niesamowitej lekkości całego budynku. Kolejny punkt zwiedzania to oczywiści najsłynniejsza żelazna wieża świata- wieża Eiffla.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts