Pogoda Ustka godzinowa
Pielgrzymkowe biura podróży

Pielgrzymkowe biura podróży

Według Pisma Świętego życie to stałe pielgrzymowanie, a osoby wierzące uznawane są za „gości i pielgrzymów na tej ziemi”. Ojcem Pielgrzymów stał się starotestamentowy Abraham, który już w wieku 12 lat udał się do Jerozolimy. Ewangelia ukazuje także Jezusa jako Pielgrzyma, który chodząc po świecie, głosił i nawoływał ludzi, aby za nim poszli. Wyzwanie zostało przyjęte przez Apostołów, którzy po śmierci Zbawiciela pielgrzymowali po świecie i głosili jego naukę.

Gorliwi chrześcijanie, chcąc lepiej zrozumieć sens wiary, udają się do świętych miejsc rozsianych na całym świecie, wchodząc tym samym w rolę współczesnych pielgrzymów.

Osoby, które chcą podążać śladami Apostołów i poznawać najpiękniejsze Sanktuaria Maryjne na świecie, chętnie korzystają z ofert pielgrzymkowych biur podróży. Wspólne przeżywanie obecności w miejscach kultu, modlitwa w grupie osób, które – podobnie jak my – zobaczyły święte miejsca po raz pierwszy, sprawia, że możemy poczuć niezwykłą duchową aurę, odzyskać spokój ducha i podsycić wiarę.

Oferta wycieczek pielgrzymkowych jest skierowana do ludzi wierzących, którzy chcą jednoczyć się w wierze i wspólnie przeżywać wzniosłe chwile. Pilot i przewodnik pełnią niejako rolę katechetów – nie tylko oprowadzają pielgrzymów po świętych miejscach, ale także przekazują wartości ewangeliczne i tłumaczą sens słów zawartych w Piśmie. Każdego dnia uczestnicy podróży mają możliwość uczestnictwa we Mszy celebrowanej w miejscach kultu.
Szlakami Apostołów

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki objazdowe. Podróż szlakiem Apostołów daje nie tylko możliwość poznania ciekawych miejsc i kultury danego kraju, ale także duchowego przeżywania podróży. Niezależnie czy wybierzemy Włochy, Grecję czy Turcję, możemy poczuć się jak prawdziwi Pielgrzymi, którzy podążają śladami świętego Pawła i widzą świat jego oczami.
Pielgrzymki Biblijne

Podróże do Ziemi Świętej, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów. To doskonała okazja, aby poczuć atmosferę świąt i jak najmocniej przeżyć ostatnie chwile z życia Jezusa. Wzięcie udziału w rekonstrukcji i Drodze Krzyżowej jest bez wątpienia niezwykłym wydarzeniem, które na zawsze zapada w pamięć.

Każdy chrześcijanin przynajmniej raz w życiu powinien odbyć taką duchową podróż. Ceny wycieczek oscylują w granicach od kilkuset do nawet 3000 zł za osobę w przypadku podróży międzykontynentalnej, kiedy konieczny jest lot samolotem.
O czym pamiętać?

Pielgrzymka jest przede wszystkim aktem religijnym, dlatego uczestnicy powinni pamiętać o zachowaniu odpowiedniej postawy. Zanim podejmiemy decyzję o wzięciu udziału w pielgrzymce, zastanówmy się, czy taka forma wypoczynku jest dla nas odpowiednia.

Na wycieczkach zorganizowanych obowiązuje ścisły harmonogram dnia, co oznacza, że nie możemy w dowolnym momencie zrezygnować ze zwiedzania danego miejsca. Godziny odpoczynku są ustalane odgórnie. Uczestnictwo w mszach nie jest wprawdzie obligatoryjne, ale stanowi element pielgrzymki.

Trasy są z góry zaplanowane, dlatego jeżeli nie jesteśmy pewni, czy fizycznie podołamy pielgrzymce, poprośmy biuro podróży o udostępnienie nam szczegółowej rozpiski.

Pielgrzymki nie są z reguły organizowane dla konkretnej grupy wiekowej, dlatego nigdy nie możemy mieć pewności, na kogo trafimy. Warto zatem mierzyć siły na zamiary i nie nadwyrężać zdrowia.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts