Transport i Motoryzacja
Samochodowe realia

Samochodowe realia leasing samochody oferta

Samochody zdominowały i zrewolucjonizowały światowe rynki i tak jest od wielu już lat. Po drogach całego świata poruszają się już miliony aut i z każdym rokiem ich przybywa. Na rynku samochodowym możemy rozróżnić samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, terenowe, które każdy z nas może kupić, jeżeli oczywiście ma na to środki. Jeżeli natomiast nie mamy kasy możemy liczyć na kredyty samochodowe w bankach i takie kredyty należą do jednych z najbardziej popularnych. Za kredyty samochodowe możemy zakupić samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, samochody używane oraz fabrycznie nowe. Z kredytów samochodowych korzystają klienci indywidualni oraz firmy i taki podział w bankach od dawna istnieje. Niestety o jakiekolwiek kredyty dla firm jest obecnie bardzo trudno. Ponoć banki nie mają zaufania do przedsiębiorców, ponieważ w ostatnim okresie zbyt wiele firm stało się niewypłacalnych i zmuszonych zostało do zamknięcia biznesu. Niestety pozostały po nich również nie spłacone kredyty. Dlatego teraz banki wolą już dmuchać na zimne. Niejako w sukurs przedsiębiorcom przyszły wtedy firmy leasingowe i skoro banki nie udzielają firmom kredytów na zakup aut ich właściciele biorą auta w leasing. A w leasing samochodów można wziąć każdą markę i niemal każdą ilość. W leasing samochodów biorą auta małe kilkuosobowe firmy oraz duże korporacje transportowe, które często biorą w leasing samochody bardzo drogie. Skoro jednak banki nie chcą złagodzić swojej polityki kredytowej w stosunku do firm, to trudno dziwić się, że leasing kwitnie. Zresztą nie tylko duże firmy posiłkują się leasingiem, leasing samochodów jest też coraz popularniejszy wśród klientów indywidualnych. Najczęściej samochody kupujemy w salonach samochodowych oraz komisach. Salony proponują klientom nie tylko auta nowe, ale także używane, na które jest coraz większe zapotrzebowanie.
– Na przykład w ubiegłym roku i auta nowe sprzedawały się jak przysłowiowe świeże bułeczki, a sprawiła to zapowiedź wycofania zwrotu podatku wat dla aut z tak zwaną kratką. W tym roku samochody są już droższe, a mimo to nabywców czterech kółek nie brakuje. No i prawie zawsze salony samochodowe proponują swoim klientom auta w promocyjnych cenach, które nie zostały sprzedane w danym roku. I tym razem takich promocji nie brakuje. Tylko, że kupców jest jakby mniej, w tym roku auta już nie sprzedają się tak jak w roku ubiegłym – powiedział jeden z klientów.
Nie od dziś wiadomo, że rynek motoryzacyjny napędza koniunkturę i łatwo na kierowcach oraz właścicielach firm samochodowych zarobić. W 2011 roku były już podwyżki, które zwiększyły koszty zakupu i utrzymania samochodu i szykowane są kolejne. Takie są obecnie realia.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts