Pogodynka Ustka 16 dni
Wycieczka do Japonii

wycieczka-do-japonii-4Wycieczka do Japonii jest niezwykłą okazją do poznania różnego oblicza państwa, rozciągającego się wzdłuż zachodniego wybrzeża Azji od Rosji aż po Chiny. Jest to kraj niezwykłych kontrastów. Z jednej strony kraj przywiązany do tradycji, a z drugiej hipernowoczesny. To kraj tajemniczych gejszy, bonsai i kolorowych origami, a także superszybkich pociągów i robotów. To kraj pięknych zabytków architektury Tokio, dawnej stolicy cesarskiej Kioto czy dawnej stolicy Japonii Nara, a także kraj tragicznej historii Hiroszimy i Nagasaki.
Japończycy lubią mówić o swojej ojczyźnie „że to kraj czterech pór roku”, choć ostatnio granice między nimi zaczynają się zacierać. Najładniej bywa wiosną, do maja, kiedy przepięknie kwitną drzewa wiśni, które stały się symbolem Japonii. W czerwcu dochodzi pora deszczowa, a lato jest upalne i wilgotne. Jesień to czas tajfunów, po której nadchodzą śnieżne zimy. Japonia to kraj zróżnicowanych krajobrazów.
Wyspa Honsiu obfituje w gorące źródła, a w głębi lądu wyrastają Alpy Japońskie, gdzie można jeździć na nartach. Północny kraniec wyspy to piękne krajobrazy, poszarpane łańcuchami górskimi, z niezliczonymi gorącymi źródłami i surowymi zimami.
Wyspa Hokkaido zajmuje szczególne miejsce w wyobraźni Japończyków, przywołując obrazy dzikich zakątków i tajemniczych, romantycznych gór, gdzie niemal wszystko może się zdarzyć.
Na południu Japonii turystów przyciągają wyspy Kiusiu, Sikoku oraz najpopularniejsza Okinawa, głównie ze względu na jej historyczne znaczenie.
Każda wycieczka do Japonii niesie zupełnie odmienne wrażenia, ale tylko podróżując po niej, możemy poznać i zrozumieć Kraj Wschodzącego Słońca.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts