Pogoda godzinowa Ustka
Czarter jachtów Bałtyk

Czarter jachtów morskich

„Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal…” ta stara, przedwojenna piosenka zawiera w sobie słowa prawdy. Rzeczywiście, żeglowanie lub rejs statkiem po morzu to niezwykła przyjemność dla miłośników spędzania wolnego czasu na morzu. Morze uczy pokory i szacunku dla naturalnego żywiołu, a gdy okażemy ten szacunek, pływanie staje się najpiękniejszą przygodą życia.
Żeby prowadzić jachty czy statki trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Jeżeli nie mamy patentu żeglarza, sternika czy wyższych, pozostaje nam tylko status pasażera, ale i to może okazać się wystarczającą atrakcją.
Aby pływać po morzu nie potrzeba od razu kupować jachtu czy łodzi motorowej. Taki sprzęt można wyczarterować.
Na czarter jachtów Bałtyk jest odpowiednim morzem. W okresie letnim, morze jest dość spokojne, chociaż przeważnie wieje wiatr, co stanowi idealne warunki do żeglugi jachtowej. Nad Bałtykiem powstało wiele firm zajmujących się wynajmem jachtów. Są to przeróżne jednostki pływające, od luksusowych, samowystarczalnych obiektów, po skromne dwuosobowe żaglówki. Kwestia wyboru konkretnego jachtu zależy od uzyskanego patentu żeglarskiego oraz możliwości finansowych wynajmującego, ale na pewno każdy rodzaj łodzi sprawi radość fanom takiego spędzania urlopu.
Żeglowanie po morzu przynosi jeszcze wymierne korzyści w postaci złowionych ryb. Po uzyskaniu zezwolenia, na wyczarterowany jacht można załadować sprzęt wędkarski i oddać się ulubionemu zajęciu – wędkowaniu na morzu.
Mając do dyspozycji jacht, czy łódź możemy też zwiedzać przybrzeżne miasta.
Można więc powiedzieć, że czarter jachtów morskich jest świetnym pomysłem na urlop.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts