Pogoda godzinowa Ustka
Giżycko czarter jachtów

Żeglarstwo – sport dla każdego

Zwiedziłeś już Francuską Riwierę, Akropol oraz Toskanię i nie wiesz gdzie wybrać się na wakacje? A może miałeś w tym roku sporo nieprzewidzianych wydatków, więc uważasz, że nie stać cię na letni wyjazd?

Niezależnie od tego, do którego wariantu jest Ci bliżej, odpowiedź nasuwa się sama. Dolina Wielkich Jezior, czyli jeden z najbardziej magicznych regionów kraju, bogaty w urokliwe miejscowości takie jak Ryn, Wilkasy, Węgorzewo, Mikołajki czy wreszcie stolicę — Giżycko Czarter jachtów to najbardziej popularny sposób spędzania tutaj czasu. Nietaktem byłoby przecież odwiedzić wszystkie piękne miejsca Europy oraz świata, podczas gdy chociaż raz nie miało się okazji przepłynięcia kanałem elbląskim czy nie widziało jeziora Śniardwy. Dla posiadaczy skromnych budżetów to także opcja niezapomnianych przeżyć na poziomie światowym w bardzo niewygórowanej cenie. Na takim jachcie mamy przecież czynną kuchnię, a wieczorne cumowanie w porcie to kwestia zaledwie kilku złotych.

Amatorów żeglarstwa w Polsce przybywa z roku na rok, nietrudne będzie więc znalezienie kilku osób zakochanych w tym sporcie wśród znajomych. Z pomocą przychodzą nam również media społecznościowe, a dla osób z odrobinę grubszym portfelem pozostaje też bogata oferta biur podróży.

Pamiętajmy jednak, że w obliczu żywiołu, jakim jest woda, należy zawsze zachować szczególną ostrożność. Jeżeli mamy więc problem z umiejętnością pływania niech nie będzie dla nas wstydem założenie pomarańczowego kapoka. Na jachcie największym autorytetem jest sternik i w kwestiach bezpieczeństwa należy zawsze słuchać jego poleceń. Zawsze musimy mieć na uwadze jego umiejętności i doświadczenie żeglarskie.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts