Pogodynka Ustka 16 dni
Jak kupić dobry rower?

rp_turystyka23.jpgZakup dobrego i wytrzymałego roweru wcale nie należy do zadań prostych. Wprawdzie w chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele modeli tych pojazdów dwukołowych, to jednak wiele z nich na dłuższą metę nie jest w stanie spełnić wymagań jakie stawiane są przed dobrym rowerem.
Dobry rower powinien być przede wszystkim zbudowany z odpowiednich materiałów, które z jednej strony powinny być doskonale wytrzymałe, a z drugiej odpowiednio lekkie, tak aby jazda na rowerze nie wymagała wkładania w nią większego wysiłku niż jest to konieczne.
Przygotowując się do zakupu roweru powinniśmy najpierw zastanowić się, do jakich celów będziemy używać naszego pojazdu. Czy będzie to głównie jazda po mieście i raczej w terenie zabudowanym, czy też mamy zamiar w dużym stopniu używać go do poruszania się po trudniejszym gruncie, takim jak piaszczyste polne drogi, czy leśne dukty. Rower do jazdy w takim terenie powinien posiadać o wiele grubsze koła i inną konstrukcję niż rower typowo miejski.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts