Urlop
Grenlandia na wyciągnięcie ręki

Bilety lotnicze (3)Grenlandia jest bardzo popularnym celem różnych podróży Europejczyków i nie tylko. Terytorialnie teoretycznie należy do Danii, ale jest autonomicznym regionem i nie należy do Unii Europejskiej. Na Grenlandii zapłacimy przede wszystkim koroną duńską, która jest warta oko 55 groszy polskich. W porównaniu z Polską jest zawsze cztery godziny różnicy czasowej do tyłu. W ciągu pobytu turystycznego przez najwięcej 90 dni żadna osoba nie potrzebuje wizy, by zwiedzić ten ekscentryczny kraj. Na szczęście Grenlandia wycieczki są organizowane przez wiele biur podróży, a transport na miejsc jest zdecydowanie nieułatwiony w porównaniu z kilkoma latami wstecz. Poniżej kilak ciekawostek, które mogą przydać się w trakcie podróży po tym kraju.

 

Po pierwsze, lotniska. W Grenlandii jest aż 12 lotnisk, gdyż samoloty latają także lokalnie. Niektóre małe wioski obsługiwane są także przez śmigłowce. Warto pamiętać, że pomiędzy poszczególnymi osadami nie ma dróg, więc pozostaje albo samolot, albo statek, ewentualnie psi zaprzęg.

 

Ale co tak naprawdę przyciąga wszystkich na Grenlandię? Oczywiście, że noce. Rozświetlone nad Grenlandią niebo, to najważniejsze co można tam zobaczyć. Ogromne wrażenie robi widok zorzy polarnej i to jest jeden z najpiękniejszych widoków na świecie. Jeśli zależy nam na nocnych widokach, to Grenlandia wycieczki najlepiej zaplanować na jesień we wrześniu. Wtedy też jest najmniej turystów, a tundra zmienia swój zielony kolor na wielobarwność, która zachwyca na każdym kroku.

 

Wielu wprawionych podróżników wybiera też wyprawę rowerową przez Grenlandię. W czasie takiej podróży można zobaczyć zające polarne, renifery, obejrzeć przeróżne gatunki owadów wodnych nad jeziorami, podziwiać bogactwo mszaków i porostów. Lodowce na Grenlandii niestety powoli topnieją wskutek ocieplenia klimatu, wszyscy naukowcy alarmują, że przez to największa wyspa na świecie może znacząco zmienić swoje proporcje. Tym bardziej warto wybrać się tam i dać się oczarować temu jedynemu na świecie miejscu.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts