Pogodynka Ustka 16 dni
Obóz żeglarski na Mazurach – zabawa i dyscyplina

Wychowanie dziecka w czasach, kiedy w szkołach i na ulicach dzieci spotykają się z „niewłaściwym towarzystwem” to nic łatwego. Także ciągły pośpiech i brak czasu dla pociech każdego dnia sprawia, że coraz trudniej jest wychowywać. Brak dyscypliny, przy dużej wrogości do rodziców powoduje, że rodzice powinni szukać jak najwięcej ciekawych zajęć dla swoich latorośli. Obóz żeglarski na Mazurach może być idealnym sposobem na naukę dyscypliny.
Załoga zawsze w gotowości

Będąc na jachcie, każdy z załogi musi być gotowy do nagłej potrzeby w obsłudze statku. Przez większość czasu wystarczy tylko kilka osób, które wyznacza sternik. Podczas wykonywania manewrów jachtem, cała załoga musi ze sobą dobrze współgrać i słuchać każdego polecenia kapitana. Właśnie z tego powodu warto wysyłać na takie obozy nasze pociechy. Dzieciaki uczą się jak działać w grupie i jak radzić sobie z nagłymi problemami. Także dyscyplina jest jednym z podstawowych wartości zaszczepianych załodze.
Dobra zabawa

Obozy zeglarskie na Mazurach to nie tylko ciężka praca na łodzi, ale także świetna zabawa w miłym gronie. Dzieciaki bardzo szybko się integrują, szczególnie podczas pracy na łodzi. Wieczorami wspólnie bawią się przy ognisku i śpiewając szanty. Bycie częścią załogi jachtu daje ogromną satysfakcję i umożliwia zaszczepienie pasji do przepięknego sportu jakim z pewnością jest żeglarstwo.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts