Pogodynka Ustka 16 dni
Jak zorganizować tanie wakacje?

Jak zorganizować tanie wakacje?

Polscy seniorzy, mimo że dysponują dużą ilością wolnego czasu, bardzo często mają problemy z jego organizacją. Głównym tego powodem jest brak funduszy. Wycieczki, rozwijanie zainteresowań, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych – wszystkie formy aktywności wymagają wyłożenia odpowiednich środków finansowych. Co zrobić, aby nie wydawać ogromnych pieniędzy na rozrywkę czy wycieczki zagraniczne?
Wybierz okres poza sezonem

Zrezygnuj z wyjazdu w okresie wakacyjnym i świątecznym. Hotele i pensjonaty podwyższają ceny w okresach największego natężenia ruchu; ponadto poza sezonem zdecydowanie łatwiej jest znaleźć miejsce parkingowe przy atrakcjach turystycznych, a plaże są prawie puste.

Jeżeli nie chcemy spędzać zimowego urlopu w Polsce, warto pomyśleć o krajach śródziemnomorskich lub Afryce Północnej. W Egipcie pogoda dopisuje przez cały rok.

Dobrym miesiącem na tanie wakacje w południowych częściach kontynentu jest także październik – wówczas możemy liczyć na temperatury w okolicach 25°C i ciepłe morze. Niestety, krajobraz jest nieco wysuszony przez gorące lato i nie tak przyjemny jak w okresie od marca do czerwca.
Oferta biura podróży czy samodzielne planowanie?

Jeżeli obawiamy się, że samodzielne planowanie urlopu okaże się zbyt trudne, warto skorzystać z oferty biur podróży. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie są szczególnie „zinformatyzowane” i obawiają się, że formalności je przytłoczą. Nie da się jednak ukryć, że samodzielne organizowanie wakacji pozwoli nam zaoszczędzić spore kwoty.
Przejazdy

Przelot tanimi liniami lotniczymi jest niekiedy kilkunastokrotnie tańszy od przelotu liniami tradycyjnymi. Lowcosty oferują przewozy już od kilkunastu złotych, o ile odpowiednio wcześnie zarezerwujemy bilet. Wyszukując loty, warto korzystać z multiwyszukiwarek, np. skyscanner, momondo, w różnych wersjach językowych, dzięki czemu mamy szansę nabyć bilet przez zagranicznego pośrednika za bardzo konkurencyjną stawkę bądź zarezerwować przelot w promocyjnej cenie.

W przypadku podróży po Polsce możemy polować na tanie bilety oferowane przez przewoźników autokarowych, np. PolskiBus, który sprzedaje bilety już od złotówki.
Hotele i Pensjonaty

Zanim podejmiemy decyzję o zarezerwowaniu pokoju hotelowego, zastanówmy się, na czym tak naprawdę nam zależy. Jeżeli jedziemy zagranicę w celach turystycznych, mamy zamiar aktywnie spędzać czas, nie ma sensu generować dodatkowych kosztów i wykupywać kilku noclegów w hotelu. W takim przypadku zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie znalezienie kwatery prywatnej bądź wynajem całego apartamentu lub domu.

Interesujące oferty wynajmu tanich domów prezentują chorwaccy pośrednicy. Za tygodniowy pobyt w domu nad Adriatykiem zapłacimy ok. 1000 złotych – jeżeli podzielimy koszta na kilka osób, sumaryczna kwota z pewnością nie nadwyręży naszego budżetu.
Samochód

Osoby zmotoryzowane, które lubią podróżować samochodem, powinny jeszcze przed wyjazdem zarezerwować auto. Wypożyczanie samochodu za pośrednictwem hotelu lub wynajem bezpośrednio na miejscu wiąże się z dużo większymi kosztami.
Podsumowując

Decyzję o wyjeździe zagranicznym warto podjąć na kilka miesięcy wstecz. Pozostaje wtedy dużo czasu, aby zapoznać się i znaleźć interesujące oferty oraz ciekawe okazje przewoźników. Takie postępowanie pozwoli zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts