Pogodynka Ustka
Ubezpieczenie turystyczne – czy warto?

Ubezpieczenie turystyczne – czy warto?

W 2014 roku prywatne ubezpieczenie turystyczne wykupiło prawie 66 proc. Polaków wybierających się na zagraniczne wakacje. To duży skok w porównaniu do roku ubiegłego kiedy to na zakup ubezpieczenia zdecydowało się 56 proc. Polaków. Statystyki mogą napawać optymizmem, niemniej bardzo dużo osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest posiadanie solidnego zabezpieczenia w okresie wakacyjnym.

W niniejszym artykule spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto inwestować w polisy turystyczne i co nam daje ich posiadanie.
Pomoc medyczna

Wystarczy chwila nieuwagi, aby wymarzony urlop zamienił się w koszmar. Poślizgnąłeś się na hotelowej posadzce i złamałeś nogę? A może zachorowałeś po rejsie na chłodnym morzu? Co wtedy? Leczenie zagranicą może skutecznie zrujnować domowy budżet.

Przykładowo, transport helikopterem medycznym w Hiszpanii to koszt rzędu 5 tysięcy euro – to niebotyczna suma dla polskiego seniora. Czy nie lepiej zatem zabezpieczyć się na ewentualność wypadku i mieć pewność, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia możemy liczyć na darmową pomoc medyczną w każdym szpitalu?

Standardowa polisa ubezpieczeniowa obejmuje również transport medyczny do Polski oraz opiekę nad pozostałymi członkami rodziny – to gwarancja absolutnego bezpieczeństwa w każdej życiowej sytuacji.
Pomoc tłumacza

Znajomość języków obcych wśród osób starszych nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Nawet jeżeli urlopowicze znają język angielski, może zdarzyć się, że personel medyczny nie będzie w stanie się z nimi porozumieć. W takiej sytuacji niezbędna jest obecność tłumacza. Wykupując polisę turystyczną, możemy mieć pewność, że nie zostaniemy sami w kłopotliwej sytuacji.
Pomoc prawna

A co jeżeli nie ty będziesz ofiarą wypadku, a sam nieumyślnie wyrządzisz komuś szkodę? W takiej sytuacji konieczna jest pomoc prawnika. W ramach dobrego pakietu assistance oferowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe możemy liczyć nie tylko na jednorazową pomoc prawną, ale także pomoc w sformułowaniu pisma urzędowego, a także pokrycie kosztów sądowych – suma jest określona przez ubezpieczyciela.
Ochrona wartościowych przedmiotów

Wyjeżdżając na wakacje, powinniśmy zadbać nie tylko o ochronę naszego zdrowia i życia, ale także dobytku podróżnego – szczególnie jeżeli zabieramy ze sobą sprzęt elektroniczny i sportowy. W ramach polisy turystycznej możemy ubezpieczyć swój sprzęt od kradzieży, uszkodzenia czy też zniszczenia. Już za kilkanaście złotych możemy ubezpieczyć wszystko, co ma dla nas jakąś wartość.
Odwołanie wyjazdu

A co jeżeli z przyczyn niezależnych od nas musimy odwołać wyjazd? W takim przypadku polisa turystyczna pokryje koszta anulacji biletu lotniczego oraz noclegów. Oczywiście powód odwołania wyjazdu musi być poważny, np. pobyt w szpitalu.

Oczywiście na tym korzyści z wykupienia ubezpieczenia się nie kończą. Urlopowicz może samodzielnie wybierać dodatkowe ubezpieczenia i skroić polisę na miarę swoich potrzeb. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ponadto ubezpieczenia profilowane dla seniorów – warto zastanowić się nad ewentualnością ich zakupu.

Ciekawą ofertę ubezpieczeniową przedstawia firma http://www.travelguard.pl/seniora-ubezpieczenie-podr%C3%B3%C5%BCy_751_397061.html.

Serdecznie zachęcamy do przeglądania ofert ubezpieczalni i planowania urlopu z zachowaniem zdrowego rozsądku. Polisa ubezpieczeniowa to bardzo mały wydatek, a daje nam względną pewność bezpieczeństwa.

Inne nasze artykuły o turystyce i podróżach:

About the author

Related Posts